Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Фото з різних джерел

Цікаве про м. Дніпро

Фото з різних джерел

Фото з різних джерел

Перегляд 15 повідомлень - з 181 по 195 (всього 481)
  • Автор
    Записи
  • #14794
    #14798

    Вот сразу вопрос что за здание с надписью Ukraine-Filmges, киностудия что ли какая-то? Если так, то можно попытаться найти по довоенной адресации городского кино. Если это конечно наш город.

    #14799

    “Дніпропетровська газета” надає адресу “Українфільма” (на моє розуміння, це кінопрокатна організація, але я не з’ясовував, може це й спрощене розуміння) на Шевченківській, 38. До речі, справді цікаво побачити десь на фотографії той ріг перехрестя. На мій погляд, поверховість будинків (дивіться, будь ласка, на тіні) цілком відповідає. Гадаю, що це тут https://oldmaps.dp.ua/?leftmap=2210841&rightmap=190643#18/48.46238/35.04646.

    #14807

    Десь має бути оригінал цієї фотографії, на якому має бути чудово видно, є Катерина чи немає. За цією, газетною, фотографією я б сказав, що немає, але тут запросто може бути не видно. Це “Дніпровська правда” за 23.10.1963 р., матеріал до 20-річчя визволення міста, автора не зафіксував, але здогадуюсь і трохи дивуюся, чому ця фотографія не фігурує разом з іншими з літака?

    #14809
    Anna
    Учасник

    О , фото Северного в хорошем качестве ! Спасибо! При увеличении даже видно , что надпись на одном из домов (“Повышай производительность труда , этим ты помогаешь фронту!”) уже есть .

    #14810

    А де напис, вкажіть будь-ласка! Дивився-дивився – не знайшов! Чи він і зараз є? Може він ще довоєнний?
    На торці будинка, де зараз табличка “Дистанція сигнализації та зв’язку”? Це, видимо, якийсь відомий напис?

    #14811
    Anna
    Учасник

    А де напис, вкажіть будь-ласка! Дивився-дивився — не знайшов! Чи він і зараз є? Може він ще довоєнний?

    Є і зараз , і не тільки цей . Написи на будинках по вул. Семафорній №№ 3, 7, 9 типу “Слава великому Сталину”, “Слава Советской Армии” ітд . Ось тут про “производительность труда” .

    На торці будинка, де зараз табличка «Дистанція сигнализації та зв’язку»?

    а це де ?

    Attachments:
    #14813

    Дуже дякую, Анно! Абсолютно не знав про це. Тепер, як Ви вказали, я напис побачив https://www.google.com.ua/maps/@48.486871,35.1262371,3a,15y,29.5h,90.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1sheOHDXIpcQm8iVhhBmfuzA!2e0!7i13312!8i6656?hl=uk. А я єдине, що зміг припустити, точніше вигадати це так, як на скріншоті. А табличку прочитав тут https://www.google.com.ua/maps/@48.4863137,35.1261334,3a,15y,253.19h,97.82t/data=!3m6!1e1!3m4!1sK5iwHCOQESZDYnrTseqeJQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=uk.
    І що, Сталін навіть 60-ті роки пережив?
    UPD. Я тут трохи повиправляв посилання, бо я на гуглмапс заблукав і зовсім на інших будинках пішов написи читати.
    Ще UPD. Пунктуацію підправив, дякую, Анно!

    Attachments:
    #14815
    #14817
    Anna
    Учасник

    І що Сталін навіть 60-ті роки пережив?

    так . Взагалі хочу , так би мовити , “інвентаризувати ” ці написи ( пофотографувати , порозшифровувати ті , які погано збереглися ) , бо з часом вони можуть стати жертвами фасадного утеплення ((((

    #14820

    Я честно говоря, когда вы написали про надпись, думал что вы шутите или ошиблись темой). Вот как, как там можно было надпись рассмотреть? Я до сих пор ее там не вижу. Это просто нужно было знать).

    #14833
    Anna
    Учасник

    Это просто нужно было знать).

    ну да 🙂 В ближайшее время сделаю фото .

    #14859

    Сергію, Ви Кірова за поставою філігранно визначили. “Дніпровська правда” за 14 березня 1945 року.

    #14862

    Ну надо же, спасибо за подтверждение, нужно в очередной раз отметить что все тайное рано или поздно становится явным. Вдруг кому интересно о чем идет речь, вот об этой фотографии немецкой периода оккупации. Памятник уже лишился головы. Других фото памятника, насколько мне известно, до сих пор нет.

    Attachments:
    #14877

    Если будет тема интересна, добавлю целую исследовательскую работу Александра Харлана по этому вопросу.
    И еще, для затравки, чем же так интересен вопрос расположения церкви. Дело в том, что по архивным данным, в ней, или возле нее, похоронен А. Поль. Первый почетный гражданин нашего города. И его место погребения уж точно, я считаю, должно быть увековечено.
    З.Ы. надеюсь вы не против, что я пользователя на reibert по вашей наводке просветил по этому поводу.

    церковь я так понял распологалась в районе футбольной площадки в парке

Перегляд 15 повідомлень - з 181 по 195 (всього 481)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .