Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Фото з різних джерел

Цікаве про м. Дніпро

Фото з різних джерел

Фото з різних джерел

Перегляд 15 повідомлень - з 76 по 90 (всього 481)
  • Автор
    Записи
  • #11080

    Переход на вокзале

    #11082

    Нашел на ФБ у Александра Волока, ранее не видел.
    Сгоревший пассаж, к сожалению не тот.

    А ось він горить (1-ша фотографія).
    Знов-таки для повноти картини ще три фотографії з цього ж перехрестя.
    До речі, з Пастера повертає лише вузькоколійна лінія (3-й маршрут), проспектом йде подвійна колія.
    Годинникова мережа в місті, схоже, не працювала, – на годиннику на різних фотографіях один і той самий час.

    #11087

    Спасибо, сохранил к себе на всякий, ни одного фото выше ранее не видел. А с часами интересное наблюдение, нужно будет посмотреть на других фото.

    #11088

    На этой известной фотографии по крайней мере время другое.

    #11090
    imperator
    Учасник

    Эта фотография угла Пастера и Яворницкого, сейчас в 117м доме как раз тут “Алло” находится? упсс, вся лента приклеилась, я за верхнее фото спрашиваю.

    Attachments:
    #11092
    imperator
    Учасник

    А эти две фотографии одно и то место показывают в разный период? Это вьезд в то трамвайное депо в районе магазина Радио-сторе сейчас и остановки “Б” троллейбуса? https://www.google.com/maps/place/пр.+Дмитрия+Яворницкого/@48.4751377,35.0167759,3a,75y,164.21h,101.58t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgZfnrSX5OoWYYvOahz_UHQ!2e0!7i13312!8i6656!4m13!1m7!3m6!1s0x40dbe257d75f90df:0x317c64419012024e!2z0L_Rg – где то здесь – ?

    #11095

    На всіх трьох – одне й те саме перехрестя – Пастера – Дм. Яворницького. Просто на “потрійній” фотографії в кадр не потрапив більш-менш вцілілий ріг будинку. Вказівники стоять дещо правіше правого краю фотографії з рейками.
    (Все ніяк не дійде у мене до того, щоб приділити час середній фотографії на “потрійній” – депо, чи що воно там таке? Запрошую усіх визначити місце).

    #11096

    Алексей, по средней фотографии пока трудно сказать определенно, но вполне вероятно что такое скопление трамваев было в депо. Нашел целый большой альбом офицера 985-го стрелкового полка здесь http://berghofday.blogspot.com/2015/06/100-years-of-history_29.html
    Там это фото есть крупнее, привожу здесь. Кстати, может на подписи к фото что-то полезное можно разобрать?
    Кроме этого там еще есть фото Днепропетровска: кладбища живых и мертвых, вокзала, возможно и другие, они у вас уже есть? Ну и куча других городов в придачу.

    #11099

    Почему-то когда два файла добавляешь, один обрезается, не знаю, глюк или только у меня так.

    #11101

    Вот эта жирная свинья на фото (самый правый), похоже комиссар Днепропетровска в период оккупации, Рудольф Клостерман. Что за место не разобрал.

    #11103

    Кто на этом фото, пока непонятно, тоже видимо важная шишка

    #11105

    Похоже все таки, что это депо, вот с АФ 1918 г. отметил трубу и “курятник слева” на фото. Или я притягиваю факты за уши, как вариант).
    UPD: хотя вот вспомнил, что есть у нас АФ 1941 г., а на нем трубу уже не вижу.

    Attachments:
    #11107

    Дуже дякую, Сергію, за посилання. Як тільки Ви їх знаходите! Так, дещо з цього траплялося не e-bay, і, до речі, саме фотографії отого їх розташування в Дн-вську. Це – вул. Ак. Чекмарьова, 7, поруч з яким німці на фотографії і стоять (за спинами у них видно корпус металургійного ін-та). Поруч з Ак. Чекмарьова, 7 збереглася навіть трансформаторна будка, що присутня на деяких інших фотографіях.
    Ще раз дуже дякую! З депо, гадаю, розберемось.

    #11108

    Чаще нахожу случайно в поисках чего-то другого). Т.е. на Чекмарева было расположение этого 985 полка, я верно понял?
    По депо только два варианта, т.к. их на тот момент было два в городе, бывшего бельгийского трамвая возле вокзала и городского трамвая на Нигояна. Если это депо конечно.

    Есть еще одна тема для обсуждения, которую хотелось бы поднять. Вот то круглое строение, его видно и на АФ 1918 г., и на АФ 1941 г. (на вырезке выше из АФ 18 г. его также видно) – это не цирк ли случайно? Хотя по официальной истории цирка старый довоенный цирк располагался на месте послевоенного, т.е. напротив центрального входа озерки.

    #11109

    … на Чекмарева было расположение этого 985 полка, я верно понял?

    Я не знаю, але гадаю, що то я не зовсім вдало висловився. Судячи з їхньої таблички, там був штаб полку (до речі, це автомобільний полк – Kw. Trsp. Rgt.). Будинок цей – житловий. Не думаю, що він придатний для розміщення цілої частини, а поруч же казарми – швидше там (хоча, там видно на іншій фотографії, що були сильні руйнування).

    По депо …

    Гадаю – перше депо; друге майже виключаю. Треба ще подумати. Уявити б ще собі до пуття, що той квартал собою являв – де там був трамвай, де залізниця, де, можливо, ще щось.


    Есть еще одна тема для обсуждения… это не цирк ли случайно? Хотя по официальной истории цирка старый довоенный цирк располагался на месте довоенного, т.е. напротив центрального входа озерки.

    Я не замислювався чомусь над цим, але ваша здогадка мені дуже подобається, і я абсолютно впевнений, що вона абсолютно вірна. Те, що Ви, очевидно, називаєте офіційною історією, як на мене, повністю підтверджує Вашу версію – до 1929 р. будинок, з 1932 – шапіто, в війну – зруйновано; місце – Озерний майдан, Шмідта, 5 – це ніяк не Озерний майдан, то чиєсь невірне трактування (напр., те ж таки перше депо, точніше – ДТТУ, принаймні у 50-х роках ще мало адресу Озерний майдан, 16).

Перегляд 15 повідомлень - з 76 по 90 (всього 481)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .