Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Нові фотографії з Ebay

Цікаве про м. Дніпро

Нові фотографії з Ebay

Нові фотографії з Ebay

Перегляд 15 повідомлень - з 586 по 600 (всього 917)
  • Автор
    Записи
  • #18648

    Першоджерело – Bobbau-Militaria. Фотографії з серії з Дніпра тут https://artkostyuk.com/forums/topic/novye-fotografii-s-ebay/page/7/#post-10966, https://artkostyuk.com/forums/topic/novye-fotografii-s-ebay/page/7/#post-10979, https://artkostyuk.com/forums/topic/novye-fotografii-s-ebay/page/9/#post-11327.
    На мою думку, тепер краще, щоб до цього долучилися державні установи і пошвидше.

    #18649

    Два роки минуло…Нажаль наведені Вами посилання на першоджерело (плівку із кольоровими слайдами) не працюють. І поки що інформація про “13” це тільки зі слів. Прив’язка до дати фотографування і місця відсутні. На фото із Невідомим молодшим лейтенантом авіації видно піщаний берег. Де це? Річка Дніпро у межах Дніпропетровська або інше місце? Яка прив’язка до переправи? На частину питань міг би дати ЖБД “13-го” – де вони вели свої дії 28.08.1941 і пару днів потому. Питань багато, відповідей поки нема. В музеї такого ЖБД точно немає, як немає в них Оригіналів плівки і т.інш.
    Для боротьби із такою зацементованою історією “патронів” немає. Тільки здогадки і суб’єктивні думки. Поки що?

    #18650

    Щодо місця – це “верхня за течією” переправа. Берег – нинішній п-ів Файнберга. Там на фотографії присутньо досить орієнтирів. Я не кажу, що там просто визначити, а навіть кажу, що досить складно, але можливо; ще раз зауважу – там є досить для беззаперечного визначення місця знімання орієнтирів.
    А от дати 28.08 я б для вірності не тримався як визначеного факту. Мені траплялася, наприклад, розповідь про подвиг екіпажа як такий, що відбувся 29.08. Якби десь були гідні довіри дані про погоду кожного дня 25.08 – 1.09 – оце була б значуща допомога.

    #18651

    Про погоду було б звісно цікаво, але то ще не перемога. Хотілося б цього чи ні – головний документ це донесення авіачастини про втрату екіпажа бомбардувальника 28.08.1941р. Відповідно до цієї дати все і буде обертатись. Як я казав вище – плюс декілька днів потому. Але основна дата в офіційному документі про втрату. І можливий до розгляду документ (жбд) з німецької частини, військовослужбовці якого зробили серію слайдів – теж треба вивчати у прив’язці до 28.08 плюс-мінус пару днів. Стосовно визначення місця, де було сфотографовано Невідомого льотчика – вибачте, це зможе пояснити така людина, що дуже-дуже глибоко у цій темі. Хто це?))) Відповідь очевидна, тому Вам і треба пояснювати, що там за верх даху, чому така вузька смуга води і т.інш. Тим більш, що посилання не працюють, а для прив’язки слайдів до 13-го підрозділу потрібен живий свідок, тобто знову Ви) Якщо брати окремо це фото – спочатку мало що зрозуміло, потрібні пояснення фахівця.

    І це не було розмови про експертну відповідь хто зображений на фото. Як цей невідомий молодший лейтенант пов’язаний з екіпажем бомбардувальника, якому стоїть пам’ятник у парку.

    #18653

    Ґрунтуючись на своїх поглядах на цю ситуацію, я тому й прошу, щоб цим зайнялися спеціалісти. Можливо, я не зовсім вірно розумію, хто є спеціалістами з таких питань – можливо.
    Погода – то взагалі не перемога, то надія відкинути з розгляду якісь дні.
    У документі, певна річ, буде 28.08. Без сумніву, існуючу офіційну картину побудовано на документах. Тут треба шукати не про втрату, а про збиття чи захоплення.
    Льотчик, знов-таки певна річ, відомий. Існуючих довоєнних фотографій І. Т. Вдовенка хоч і небагато, але досить, а тепер ще й друга воєнна раптом з’явилася. До речі, якщо пристати на позицію, що це не Вдовенко, то доведеться розв’язувати нерозв’язувану задачу – хто ж це такий? Підозрюю, що на плацдармі за серпень-вересень більше молодших лейтенантів авіації й не було.
    “Перемогою”, звісно, було б знайти літак. Мені не вдалося. Шукав на знімках за 28.08.

    #18654

    У фейсбуці є група “Відділ історії 1917-45 роківДНІМ ім. Д.Яворницького”. Не зміг зробити посилання на неї, але по назві знайдете точно. Спробуйте звернутись. Почніть з чогось. Матеріал цікавий.

    #18656

    Дякую, Романе! Я вже звернувся у паперовому вигляді.

    #18657

    Ні, ну які в них фотографії є!
    Ще раз дуже дякую за наведення.

    #18659

    Будь ласка, матеріал цей цікавий і дуже непростий з огляду на існуючу офіційну історію. Доречі, можливо щось з’явиться і про інші екіпажі.

    #18660
    AlexV777
    Учасник

    Тут он питають – де це? Нижньо-Троїцький ринок?

    #18662

    Тут он питають — де це? Нижньо-Троїцький ринок?

    это Озерка,на заднем плане Боброва

    #18663

    Так, між Філософською й Н. Алексєєнко. Тільки там не всі фотографії у серії з Дніпра. Там, де у теплому одязі – можливо, Одеса.

    #18664

    Щодо місця — це «верхня за течією» переправа. Берег — нинішній п-ів Файнберга. Там на фотографії присутньо досить орієнтирів. Я не кажу, що там просто визначити, а навіть кажу, що досить складно, але можливо; ще раз зауважу — там є досить для беззаперечного визначення місця знімання орієнтирів.
    А от дати 28.08 я б для вірності не тримався як визначеного факту. Мені траплялася, наприклад, розповідь про подвиг екіпажа як такий, що відбувся 29.08. Якби десь були гідні довіри дані про погоду кожного дня 25.08 — 1.09 — оце була б значуща допомога.

    Додатково про дату 28.08.1941р. – вона виглядає більш-менш правдивою. Можливо і 29-те, але пізніше – наврядчи. Бо 31.08.1941р. у вечерньому випуску “совінформбюро” розповіли про подвиг екіпажа Вдовенко. Тому вже 30.08 не сильно підходить. А от 31.08 і 01.09 взагалі неможливо. Це якщо на фото Вдовенко.
    І ще – день народження Вдовенко 04.07.1920 https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=70000041683

    #18667

    Це вже четверта дата народження.
    Крім того, він навчався в училищі чи школі, сліди якої загубилися настільки глибоко, що нікому не відомо про її існування взагалі. Як казав один дядя у телевізорі: “Біографія має стійкі ознаки легендування”.
    Але й це ще не все: прізвище командира ескадрильї чи то Кошелець, чи то Шанаєв. А може ще якесь інше.

    #18668

    Ось тут у обліково-послужній картці все є , тільки дотягнутись важкувато. Архів ЦА МО РФ Шкаф: 655 Ящик: 776

    Attachments:
Перегляд 15 повідомлень - з 586 по 600 (всього 917)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .