Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Визначення місця зйомки однієї фотографії

Цікаве про м. Дніпро

Визначення місця зйомки однієї фотографії

Визначення місця зйомки однієї фотографії

Головна Форуми Дніпропетровськ у період німецької окупації Визначення місця зйомки однієї фотографії

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 50)
  • Автор
    Записи
  • #8293
    Олексій Адамчик
    Гість

    Випадково потрапила на очі давно оприлюднена фотографія.
    І щось мені здалося, що це саме місце зображено на іншому, менш відомому, знімку.
    Може, хтось теж замислювався, де це знято. А, може, хтось спростує цю здогадку.

    Attachments:
    #8295
    Олексій Адамчик
    Гість

    Ні, не зрозумів, як прикріплювати файли

    #8299
    Артем Костюк
    Хранитель

    Ні, не зрозумів, як прикріплювати файли

    Два способи:

    1. Через тег img, де ви вставляєте посилання на фото
    2. Внизу, під формою написання посту, є кнопка для прикріплювання файла

    Зараз я працюю над формою реєстрації, пізніше можна буде зареєструватися, можливо так буде зручніше

    #8300
    Артем Костюк
    Хранитель

    І щось мені здалося, що це саме місце зображено на іншому, менш відомому, знімку.
    Може, хтось теж замислювався, де це знято. А, може, хтось спростує цю здогадку.

    на аерознімку 41 року за цією стелою будівель я не бачу.

    и логічно б було такі вказівники чіпляти як раз на вокзалі.

    з вокзалу тоді, можна сказати, був тільки один напрям, по проспекту у місто

    #8311
    Олексій Адамчик
    Гість

    Фото проти сонця. Що там справа позаду, – я не розберу, а стіна зліва позаду цілком можливо будинку, що поруч з півкруглим депо.
    Кнопка під формою (така, як в основних постах) тут у мене не проявляється, а “img” коректно відтворює тільки, якщо вставити інтернет-адресу.

    #8325

    Фото проти сонця. Що там справа позаду, — я не розберу, а стіна зліва позаду цілком можливо будинку, що поруч з півкруглим депо.
    Кнопка під формою (така, як в основних постах) тут у мене не проявляється, а «img» коректно відтворює тільки, якщо вставити інтернет-адресу.

    Да і сама конструкція, здається, така ж сама.. Здається я десь бачив ще фото з цього ракурсу, спробую знайти..

    По прикріплюванню фото.. Ви праві і нажаль технічно неможливо дозволити неавторизованим користувачам додавати файли на форум, тому я змушений робити авторизацію. Раджу Вам авторизуватися (посилання є на головній сторінці форуму: https://artkostyuk.com/forums, зверху, над переліком тем), це займе дві хвилини, зате потім буде зручніше. Писати на форумі неавторизованим корристувачам я теж дозволяю.

    #8339
    Артем Костюк
    Хранитель

    Здається я десь бачив ще фото з цього ракурсу, спробую знайти..

    Мав на увазі це фото, але у нашому випадку воно мало інформативне

    вокзал 1941

    #10066

    Ключевое значение при определении места фотографии могут иметь надписи на указателях. Хорошо бы прочел кто со знанием немецкого.
    Тот указатель, что обведен красным на искомом фото, перевел как “Армейская база”. Но дистанция неужели 5 м, или 5 км?
    Zum Gebietskomissar, перевел как Областной комиссариат. Располагался в период оккупации в здании пл. Октябрьская, 2. Если предположить, что это вокзал, то направление совпадает, но этого мало. Зато точно знаем что это Днепропетровск.)
    Ospedali Di Reservani- Резервный госпиталь? Это с итальянского.
    Самый интересный указатель вверху, частично обрезан, ведь в нем указано расстояние до объекта 3 км.К сожалению начало и конец надписи трудно разобрать.
    Можно предположить, что это широкая улица Лагерная, но тогда расстояние не совпадает или на фото не вокзал.

    Кроме указателей можно отметить то, что каменный заборчик на двух фото идентичный, но это еще не говорит, что это одно и то же место. И деревянная конструкция, на которой крепятся указатели также совпадает на обоих фото, но опять же.
    В общем больше вопросов чем ответов…

    #10067

    На фото ниже видны здания, но они ближе к вокзалу, не те

    #10072


    Самый интересный указатель вверху, частично обрезан, ведь в нем указано расстояние до объекта 3 км.К сожалению начало и конец надписи трудно разобрать.
    Можно предположить что это широкая улица Лагерная, но тогда расстояние не совпадает или на фото не вокзал.

    Ecke Breite Straße – Lagernaja – ріг проспекта і Табірної – так, там кілометри чотири з половиною, мабуть, але, я гадаю, така неточність запросто могла бути на цих покажчиках.

    На користь вокзала дуже грає факт, що усі стрілки – в один бік – так може бути тільки на в’їзді в місто, або на нашому вокзалі.

    #10073

    Да, вполне вероятно.
    Еще интересный указатель с числом 38, к сожалению также очень плохо различима надпись, т.к. снимок сделан против солнца и именно в этом месте солнечный блик.
    Есть подозрение, что это указатель к расположению войскового соединение (дивизии и т.п.) с номером 38, но документальных подтверждений не нашел.

    Кстати, эта же деревянная конструкция с указателями (вернее еще без них) видна, если приглядеться, в правой части этого фото, единственного, что я видел, снятого от вокзала. За ней также виднеется здание, стена которого возможно видна на искомом фото.

    #10084


    Еще интересный указатель с числом 38, к сожалению также очень плохо различима надпись, т.к. снимок сделан против солнца и именно в этом месте солнечный блик.
    Есть подозрение, что это указатель к расположению войскового соединение (дивизии и т.п.) с номером 38, но документальных подтверждений не нашел.

    Gr. (Große) Heeresbaudienststelle 38 – якісь специфічні будівельні чи інженерні частини вермахта – гадаю, знавці можуть точніше сказати.
    Тут дещо про такі частини https://reibert.info/threads/gr-hbds-112-hi-20-wi.945867/, https://forum.ww2.ru/index.php?showtopic=4656742. Про цю, 38-му, нічого не знайшов.

    #10085

    Спасибо за “дешифрацию” надписи на указателе, не представляю как вы ее разглядели там.
    Да, по этим подразделениям не так много информации. Что-то наподобие наших инженерных войск, насколько я понял.
    По конкретно этой 38 части, нашел только что она действительно располагалась в Днепропетровске, возможно в период 28.02.1942 – 04.05.1942 и имела индекс полевой почты 46003.
    Информация отсюда https://www.forum-der-wehrmacht.de/index.php?thread/18315-grenadier-führernachwuchs-regiment-1236/

    #10086

    По конкретно этой 38 части, нашел только что она действительно располагалась в Днепропетровске, возможно в период 28.02.1942 — 04.05.1942 и имела индекс полевой почты 46003…

    Мабуть, вона перебувала у Дн-вську і довший час, бо ці дати – це період служби в ній його діда.

    #10087

    На этом снимке, слева, если не подводят глаза, такая же деревянная конструкция как и на искомом фото. Я к тому, что такие конструкции были не только на вокзале и теоретически фото могло быть в другом районе проспекта.

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 50)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .