Канал Артема Костюка
2.31K subscribers
1.37K photos
9 videos
21 files
543 links
Розповідаю про місто Дніпро: історія, деталі, будівництво метро.

Окремий канал про будівництво метро: https://t.me/metrodp

Для зв'язку зі мною: https://t.me/artkostyuk

Чат каналу: https://t.me/+vQLUmArvKwAxZjVi
Download Telegram
Оновив один з найулюбленіших знімків у локації Дніпра - 23.02.2002 р. Це перший кольоровий супутниковий знімок нашого міста, який був доступний у Google Maps. З'явився у сервісі він приблизно у 2004 році і я досі пам'ятаю, з яким захопленням я його вивчав. Можливо саме тоді я зацікавився цими матеріалами, що вилилося у моє сьогоднішнє захоплення - OldMaps.

Оновлений шар став більший за охопленням на південь, а також більш деталізований. Але, нажаль, на знімок потрапило лише 60 відсотків міста, в основному правий берег. Про це коротко у релізі.

Перегляд шару

.

#oldmapsdp
Додав у локацію Дніпра на OldMaps новий історичний шар з аерофотознімками. І хоч він не дуже інформативний через невелике охоплення територій і середню деталізацію - все одно шар унікальний, тому що це аерознімки 1989 року.

Мені вперше пощастило працювати з цими документами. Дуже сподіваюсь, що ті, хто раніше працював з подібними матеріалами в інститутах розуміють їх сьогоднішню історичну цінність і зберегли їх. Як це зробили добрі люди, які передали мені відбитки для сканування

Реліз до оновлення

Перегляд шару

Окрема подяка Олександру Волоку за сканування.

#oldmapsdp
Продовжую розвивати локацію Великий Луг на OldMaps з глобальним історичним шаром 1943 року, який ми з колегою Сергієм Чигвинцевим розпочали створювати задовго до зникнення Каховського моря. Наразі шар має вже 56 аерознімків, два нових я додав буквально сьогодні. Ці два файли покрили південно-західну частину Каховського моря, охопивши ще кілька сучасних і зниклих після затоплення селищ.

Раніше прив'язувати знімки на поверхню моря було дуже важко, іноді навіть технічно неможливо через банальну відсутність орієнтирів. Але зараз на цій місцевості з'явилося дуже багато орієнтирів - неймовірно, але основне русло Дніпра і безліч маленьких річок навколо повністю відновилися і тепер текстура місцевості майже така ж, яка була 80 років тому. Це дуже цікаво.

Перегляд шару 1943-го в синхронізації з 2023 роком за посиланням:

https://oldmaps.dp.ua/greatlug/?leftmap=91943&rightmap=esri#13/47.3952/34.0113

На ілюстраціях загальне охоплення шаром і приклад текстур.

Дякую Сергію Пилипенко за надані матеріали.

#oldmapsdp
Рейками на набережній, мабуть, вже мало кого здивуєш, а от паровозом - думаю так. Принаймні, якщо ця фото з'явилась тут - мене вона зацікавила. Це дуже рідкісний вид. Здається, тільки один раз цей або якийсь інший поїзд раніше траплявся мені на світлинах з набережної.

Фото з сімейного архіву Георгія Малишевича, джерело.
В'їзд у місто, Запорізьке шосе. Ви, звісно, бачили ці стели на інших світлинах, але мені сподобався ракурс - видно обстановку навколо. На другій ілюстрації я показав точне місце, де вони знаходились. Придивіться - на супутниковому знімку 1965 року видно тіні від них.

Фото опублікував у пабліку Олени Присягіної Eduard Fayerman.
І ще момент, можливо буде цікаво: я там на OldMaps збільшив покриття глобальним історичним шаром з відомими суперточними картами 1853 року. Червоні зони - нові території.

Про це коротко у релізі.

.
#oldmapsdp
Відмінно! Будівництво набережної у середині 60-х. Це саме проїздна частина Набережної, пішохідна тільки формується. Знято біля початку підйому до оглядового майданчика.

Фото з сімейного архіву Георгія Малишевича. Зверніть увагу, скільки артефактів у нього з'являється останнім часом. Дуже дякуємо!
У мене ще з 2019 року, коли я запускав OldMaps, залишилося кілька неприв'язаних аерознімків 1941 та 1943 років. Думаю, прийшов їх час, тому чекайте кілька нових історичних шарів у локації Дніпра.

Власне, ось один з них - 17 грудня 1943 року. Знімки практично ідеальні по багатьом параметрам. І це перші знімки, зроблені вже після звільнення міста. Подивіться, яка приголомшлива деталізація - видно навіть нитки залізничних рейок. Лівий берег майже повністю зруйнований:

Реліз

Перегляд знімків

.

#oldmapsdp
По Дніпру на OldMaps у мене там ще одне оновлення. Це перший по хронології історичний шар 1943 року.

Реліз

Перегляд шару


.


#oldmapsdp
Той самий в'їзд у місто, який я постив кілька днів тому. Той самий день, той самий автор фото, тільки обстановку на цій світлині видно ще краще. 1962 рік.

Автор Eduard Fayerman, опублікувала Олена Присягіна.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Приблизно на 1:03 видно добудову будинка, в який поцілила сьогодні ракета країни-гною.

Взагалі вся хроніка унікальна, датована 1956 роком. Види міста у 50-х це рідкість, тим більше на відео. Дякую за наводку Сергію Мушенку.

Пабліка за тим посиланням, що на водяному знаку, нажаль сьогодні вже не існує. А це був мабуть перший великий паблік з унікальними матеріалами, присвячений історії міста.
Нові аерознімки з приголомшливою деталізацією в оновленому історичному шарі 19 червня 1943 року. Ці три файла я придбав для тесту на донати користувачів проекту OldMaps. Тепер можна замовити ще декілька, які покриють території лівого берега міста (і частково правого) на захід. Все місто знімками такого масштабу покрити нажаль неможливо - такі були маршрути прольотів у той день. Але це можливо частково компенсувати знімками великого масштабу, не таких деталізованих. Власне, зараз шар у розробці, подивимося що вийде.

На фрагментах видно масив Північний, район М'ясокомбінату (тупик трамваю раніше був на пів кілометра ближче) та Самарський міст з поромною переправою. Окремо показав нові території покриття і загальній вид шару.

https://oldmaps.dp.ua/?leftmap=190643#14/48.4672/35.0742

.
#oldmapsdp