Засновники заводів, відома альпіністка, екс-очільниця департаменту охорони здоров’я, урбаністи, журналісти, блогери, піарники вперше в своєму житті взяли до рук зброю, вчились керувати наземними дронами-евакуаторами, “Вампіром”, новітніми мавіками, стріляти з Джавеліна, Стінгера, РПГ-7, Браунінга М2, АТ4 та проходили смугу перешкод із супроводом FPV-дрону на тренувальному полігоні 25-ї бригади.
Мета проєкту – перетворити публічних цивільних в амбасадорів 25-го технодесанту, аби підтримати наших захисників інформаційно, розповісти з власного досвіду про те, як живе та працює найтехнологічніша бригада країни та залучити якомога більше підтримки до неї.
16 липня 25-й окремій повітрянодесантній Січеславській бригаді виконується 32 роки.
Сьогодні її називають технодесантом нового покоління, який веде бої майбутнього роботами – наземними і повітряними дронами, цифровими мапами та новітньою оптикою.
Вони – одні із перших в ЗСУ, хто побудував цілу роту безпілотних систем!
Мало того, 25-ка запустили власне електронне виробництво. Прямо на передовій побудовали цілу інженерну лабораторію із символічною назвою — «Храм святого Мавіка» та пересувні ремонтні майстерні, які вдосконалюють, адаптують цивільні дрони під бойові умови, створюють для десантників спецдрони із підвищеною дальністю і посиленим захистом від ворожих РЕБ.
Їхні дрони оснащують гучномовцями, а наземні роботи рятують поранених.
Кінцева мета – звести до мінімуму людські втрати і взагалі використання людського ресурсу і перекласти абсолютно все на роботизовані комплекси.
Сьогодні в гості до бригади приїхали перша дніпровська альпіністка, яка взяла Еверест і смертоносну гору Аннапурна Ірина Караган. Місяць назад Ірина стала першою українкою, яка піднялась на складний восьмитисячник Макалу.
Співзасновники скляного виробництва Liberta, Олексій та Максим, які з перших днів вторгнення перетворили свою фабрику на виробництво їжаків та польових кухонь для захисників.
Серед гостей – екс-очільниця Східного департаменту Національної служби охорони здоров’я та екс-зам голови Запорізької ОДА Наталя Будяк, засновник виробництва розумних замків “Укр.замок” Сергій Ковалевський, головний урбаніст Дніпра та автор Urban Dnipro Руслан Ширінов, засновниця ландшафтного саду-парку Світлана Кульбашна, засновник виробництва сантехніки Miraggio Сергій Рябцев, журналістка Ольга Павловська та піарниця Влада Миколюк.
Амбасадори спробували на собі повноцінний день з життя солдата 25-ї бригади: стріляли з Джавеліна, Стінгера, РПГ-7, Браунінга М2, АТ4, керували FPV-дронами й розвідувальними мавіками, за допомогою
наземних роботів виконували операції “доставити боєкомплект” та “вивезти пораненого”, проходили смуга перешкод — з дроновим наглядом, як на справжній лінії фронту. Ну і звичайно, готували вечерю у польовій кухні!
- Навіщо цей проєкт? Щоб армію майбутнього підтримувало сучасне суспільство. – Говорить одна із учасниць Влада Миколюк. – Ті, хто побував на полігоні, повернулись не просто з новими враженнями — вони стали амбасадорами 25-ї бригади. Тепер можуть говорити про війну не чужими словами, а власним досвідом. Саме так формується довіра. А з нею — імідж сильної, технологічної армії, яку хочеться підтримати, в яку хочеться вступити, якій хочеться допомогти. Це інвестиція в інформаційну броню — не менш важливу, ніж тактична.
25-та бригада збирають кошти на дрони, акумулятори та РЕБ, щоб зробити позиції захисників невидимими: https://send.monobank.ua/jar/8NiTxUspK9
Фотозвіт з заходу: