Люди, які страждають від ігрової залежності, опиняються у психічній залежності від ігор. Це може бути казино, автомати, тоталізатори, захопленість відеоіграми. Якщо не вчасно приступити до лікування ігрової залежності, то можна опинитися в стані погіршення поведінки, а може взагалі з’явитися шизофренія або маніакальний стан.
В даному матеріалі ми розглянемо основні причини ігрової залежності, її симптоми, а також як лікувати хворобу.
Ігроманія, як правило, не виникає сама собою. Найчастіше вона виходить із різних психічних, біологічних чи нейрохімічних розладах. Втім, і у здорових людей у деяких ситуаціях може розвинутись ігроманія.
Фахівці виділяють кілька головних причин ігрової залежності:
- почуття самотності;
- відчуття легкої наживи;
- схильність до залежності;
- порушення психіки.
Наркодиспансер у Києві: https://nc-newlife.com/ua.
Які ознаки допоможе визначити залежність від ігор?
Людина, яка залежить від ігор, самостійно руйнує своє життя. Він власноруч псує стосунки з близькими людьми, втрачає роботу та починає вести антисоціальний спосіб життя. Всі інтереси замінюються на почуття азарту, гри та отримання від цього ейфорію. Згодом запал перетворюється на розпач, страх, почуття самотності та розпачу. Внаслідок цього може виникнути депресія та інші хвороби.
Декілька ознак ігроманії може виділяти навіть той, хто сам залежить. До них відносяться:
- у думках лише ігри (аналізу, планування, пошук грошей);
- емоційне та психічне збудження від процесу;
- роздратування через те, що гра припинена;
- бажання якнайшвидше відігратися після невдач.
Ігроман, як правило, не визнає будь-яких відхилень у своїй поведінці та штучно знижує значення гри для свого щастя. Він може починати обманювати родичів та друзів, брехнею випрошувати у них гроші.
Як лікуватись ігроманія?
Фахівці вважають, що лікування ігроманії набагато важче, ніж її запобігання. У разі перших симптомів рекомендується звернутися до лікаря, який може призначити правильну психотерапевтичну терапію. Фахівці підбирають ліки, навчають гравців самоконтролю, радять рідним та близьким, як поводитися.
- Якщо ви розумієте, що близька людина стала ігроманом, перш за все, не намагайтеся обмежувати її. Ультимативні рішення, а також спроби ізолювати, зроблять тільки краще.
- Друга дія повинна бути спробою переконати, що залежить від необхідності відвідати фахівця. Сам гравець не підтвердить пристрасть, але спробувати умовити психотерапевтичний сеанс потрібно. Терапевт може налагодити зв’язок із хворими, увійти в довіру та призначати найкращі методи терапії.
У складних ситуаціях лікар може призначити курс терапії за допомогою сильних препаратів. Фахівці застосовують комплексні підходи, що включають антидепресанти і психологічні допомоги.
Лікування ігрової залежності: https://nc-newlife.com/ua/likuvannya-igrovoji-ta-internet-zalezhnosti.