Совершенно потрясающие снимки Мерефо-Херсонского моста, снятые осенью 1932 года..
На фото отчетливо видно, что мост еще не введен в эксплуатацию, но уже на завершающей стадии строительства (напомню, мост открыли в декабре 1932 года):
Это одно из редчайших существующих в сети фото, где так отчетливо видны два центральных металлических пролета в их первоначальном виде. Точка съемки находится на Малиновского, примерно в этом месте: maps.yandex.ua/-/CVr6i6lK.
Следующее фото, почему-то я в этом уверен, снято тем же фотографом, в то же время и примерно с того же места maps.yandex.ua/-/CVr6iDjN (расстояние между опорами и высота моста на левом берегу несколько другая, нежели на правом). Скорее всего на фото мы видим испытание конструкции:
Фотографии из коллекции Нурии Бусыгиной
Вітаю Арті , хочу відмітити той факт , що останнє фото цікаве ще з іншого кута , а саме двох зображених на ньому паровозів !
Ми можемо побачити на цій світлині два дослідницькі паровози ТА( замовлені вони НКШС СРСР у Сполучених штатах в кількості 5 одиниць у компанії ALCO American Locomotive Company ) Були вони виготовлені протягом 1930—1931 років . Та вже 1931 року були поставлені усі 5ш на на той час сталінську залізну дорогу ( теперішня Придніпровська). Та мали номери 10000.10001,10002,10003,10004. Якщо в когось є доступ до оригіналу цієї світлини може вийде витягнути які саме номери мають ці два . Планувалось ,що після придбання цих 5 експериментальних одиниць серійне виробництво буде налагоджено в СРСР , але під час тестових випробувать всі зрозуміли ,що паровоз занадто важкий ,для колій які були на той час в СРСР та через високе вісьове навантаження на колії,яке перевищувало допустиме , колії не витримували та за декілька проїздів колія просто розповзалася . Тому виробництво так і не було розпочато , а ці 5 одиниць ще біля 20 років обмежено використовувалися після чого відправилися на базу запасу . Кажуть ,що вони простояли в Іларіоновому аж до кінця 80их , але жодних підтверджень я цьому не знайшов.
Турбо(Цитувати) (Відповісти)