КОМПОСТ З ОСІННЬОЇ ЛИСТЯ: Плюси і мінуси

Незважаючи на великий вибір мінеральних добрив, більшість сільських жителів воліє гній або курячий послід. Це неперевершені джерела азоту та інших мікроелементів для тих, хто тримає домашню птицю або худобу.

Компост з осіннього листя: плюси і мінуси

Але як бути рядовим садівникам? Є оригінальне рішення – компост з опалого листя.

Правда, у нього є як прихильники, так і противники. Сьогодні розбираємося, хто з них прав.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ листового перегною

Доступність. Це безкоштовна сировина, лежить буквально під ногами, його не потрібно транспортувати і складувати, як харчові відходи або гній.

Екологічність. Перепрілий листя не виділяє шкідливих газів, не завдає шкоди навколишньому середовищу і служить природним джерелом гумусу.

Мульчування грядок листовим компостом врятує їх від промерзання, затримає зростання бур’янів, утримає воду в прикореневій зоні.

Одне з найважливіших достоїнств рослинної перегною – кондиціонування грунту. Словом, після його внесення в родючому шарі поліпшується аерація, з’являються умови для розвитку корисної мікрофолори навіть на бідних піщаних і глинистих ґрунтах.

Розкладаючись, компост на осінньому листі стає живильним середовищем для грибків, бактерій і черв’яків, що беруть участь в процесах гуміфікації.

НЕДОЛІКИ

Деякі дачники вважають, що листовий перегній не тільки марний, але часом і небезпечний:

Листя, уражена хвороботворними мікробами, стане розсадником хвороб для всіх рослин ділянки.

Рослинність листяних дерев практично не має поживних речовин і не є добривом.

Через плоскої форми листя спресовуються в переущільнені субстрати, які погано розкладаються.

Процес бродіння компосту супроводжується занадто великою кількістю маніпуляцій: примешивания азоту, регулярним додаванням води для підтримки підвищеної вологості.

Маючи мінітрактор з комплектом навесок, можна звести кількість ручних операцій до мінімуму на всіх етапах заготівлі компостниці. Завдяки можливості використання різного навісного обладнання мінітрактор стає універсальним агрегатом. Подивитися більше моделей за прийнятною ціною: https://motokosmos.com.ua/t18

Безперечно, компост на основі листя не може бути повноцінною альтернативою органічним і хімічним добривам. Але його можна і потрібно використовувати для передзимових мульчування.