Я видел наверное все существующие в сети снимки стадиона Метеор. И эти – самые ранние. Точный год приславший мне их читатель не знает, говорит – конец 60-х. Я подозреваю, что это 1966 – 1967 год.
А прислал мне их Дмитрий Воротынцев, известный в больших кругах фотограф. Он руководит городским фотоклубом “Автор”, участниками которого являются много профессиональных фотографов города, членов НСФХУ (Национальный союз фотохудожников Украины, Дмитрий тоже им является).
Фотографии стадиона из домашнего архива дедушки Дмитрия – Антипова Владимира Андреевича.
Напомню, стадион был открыт в 1966 году.
Передвигайте “ползунок” в центре фотографии
1. Вид на южные трибуны. Нет ещё ни Ледового ни здания КБ:
(фотография 3000х2107)
Вдали на заднем плане видны мачты освещения. Они освещали футбольное поле стадиона, которого сегодня не существует (было недалеко от стадиона Метеор, ниже вы увидите, где именно). Так же на заднем плане, кажется, просматриваются градирни. Они действительно присутствуют в той стороне, на территории завода (фрагмент спутникового снимка 1965 года):
Тогда самого спорткомплекса толком ещё не было. Обстановка вокруг стадиона была примерно такая (для примера сравним “ползунком” современный и спутниковый снимок 1965 года):
… бассеин и Ледовый только начинают строить, на месте Апполо и заброшенного фонтана небольшой стадион с одной трибуной на шесть секторов и примерно 8 рядов. На месте бывшего большого ледового катка (сегодня там автостоянка) был огромный овраг (и кажется там был исток маленькой речушки).
2. Вид на северные трибуны. С деревянными лавочками стадион вмещал 35000 зрителей (с пластиковыми сидениями – 24381):
(фотография 3000х2179)
Табло на тот момент считалось большим и высокотехнологичным, состоит из обычных ламп накаливания. Не знаю зачем, но я решил посчитать количество этих ламп. Не считая разбитых лампочек, их там должно быть 10744 штуки
Табло було не одразу. Ось фотографія з фотоальбома “Дніпрорпетровськ” 1969 року. http://www.etoretro.ru/pic94550.htm.
Я гадаю, що табло – початку 70-х. Час його появи десь є в літературі, але другий день не можу знайти. В 1976 вже точно було.
До речі, каток – це взимку, а влітку там було повноцінне тренувальне поле, покрите гумовими плитами, – як на бігових доріжках стадіона.
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Олексій Адамчик говорит:
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Олексій Адамчик говорит:
Ну нічого собі. У мене, виходить, все неправильно у матеріалі 🙁
Артем Костюк(Цитувати) (Відповісти)
Артём Костюк говорит:
Чому ж? Все вірно, тільки датування фотографій, мабуть, років на 4-5 пізніше.
Важко уявити, де і яке було табло спочатку. Все одно, мало бути щось серйозне. Бо відкриття стадіону 1966 року – це чемпіонат СРСР з легкої атлетики, та й, взагалі, в 1966 році новий головний стадіон для змагань найвищого рівня мав мати табло.
В програмках 1972 року зустрічається фраза “О возможных изменениях в составах команд сообщат радио стадиона и световое табло”. Цілком можливо, що у вищу лігу “Дніпро” вийшов з “модернізованим” стадіоном.
У книжці Шатрова 1973 року йдеться, що в той час повним ходом йде реконструкція з технічним переобладнанням (на жаль, про табло не згадується). Наскільки я розумію, табло і, наприклад, динаміки по колу, внизу секторів, встановлено одночасно, бо і те, і те – угорське.
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Градирни вполне существуют и поныне. В несколько потрёпаном состоянии.
theoristos(Цитувати) (Відповісти)
Ось програмка 3.07.70 “Дніпро” – “Памір”. Може, хтось зможе витягнути, що там написано, але майже точно, що також “… і на световом табло”
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Олексій Адамчик говорит:
… табло і, наприклад, динаміки по колу, внизу секторів, встановлено одночасно, бо і те, і те — угорське.
Друга фотографія Володимира Антипова повністю спростовує це твердження
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Неймовірна скарбниця!!! Закликаю всіх любителів “Дніпра” подивитися і захопитися! https://dniprohistory.blogspot.com/.
Хочу висловити величезну щиру подяку Роману Лубінському за фантастичну за обсягом, невимовно потрібну роботу, за яку він взявся.
Також дякую https://www.facebook.com/groups/421334225037372/?ref=direct і Ігорю Василевицькому за повідомлення про цей сайт.
Щодо табло. 1) Перший матч, на якому воно працювало – 23 тур ХХХ чемпіоната 3.08.1968 р. Дніпро – Металург (Ліпецьк) 2:1 dniprohistory blogspot com/p/26-21-10 аштмл.
2) Побачив я і фотографію з попереднім табло (можливо його як такого постійного навіть і не було) dniprohistory blogspot com/p/06-26-10 аштмл. Дозволю собі цю фотографію тут повторити.
3)Олексій Адамчик говорит:
… Наскільки я розумію, табло і, наприклад, динаміки по колу, внизу секторів, встановлено одночасно, бо і те, і те — угорське.
Виявляється – повна дурниця. З замітки Я. Новака “Коментують гравці” в “Зорі” за 6 серпня 1968 року: “…Ще одна приємна новина чекала минулої суботи болільників на стадіоні «Метеор». Вперше засяяли літери на електричному табло. Його спроектували проектанти Донецька, а змонтували на громадських засадах працівники Південного машинобудівного заводу. Табло — унікальної конструкції. Воно зроблене цілком з вітчизняних матеріалів.”
Зайвим, мабуть, буде вказувати, що всі наведені відомості взято з вищезгаданого сайта Романа Лубінського. Ще раз найвеличезніше дякую!
Ще раз помічаю, що якось останнім часом великими обсягами з’являється нова інформація про старі події. Тішуся з цього!
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Файно дякую за оцінку моєї роботи!
Обов’язково уточню це питання у ветеранів Дніпра, які ще пам’ятають відкриття стадіону.
З повагою, Роман Лубинський.
Анонім(Цитувати) (Відповісти)
1967 год. Место, где будет табло – крупным планом:
Артем Костюк(Цитувати) (Відповісти)
На цьому – “старому” – табло написано “ДНЕПР – ВОЛГА”. 29.09.1967 – “Дніпро” – “Волга” (Калінін), 9.10.1967 – “Дніпро” – “Волга” (Горький). Дані, певна річ, звідси https://dniprohistory.blogspot.com/p/blog-page_31.html.
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Олексій Адамчик говорит:
А по-моему там написано не Волга, а Авангард.
Анонім(Цитувати) (Відповісти)
Так то на попередній фотографії, а я про наступну. Там “Волга”.
Олексій Адамчик(Цитувати) (Відповісти)
Я точно помню, что открытие МЕтеора было приурочено к серьёзному соревнованию по лёгкой атлетике. Может это был даже Чемпионат СССР или кубок, или кака-нибудь спартакиада. Мы с друзьями только начали увлекаться фотографией и со своими “Сменами” пошли на открытие. НЕльзя было тогдашним пацанам пропустить всесоюзное соревнование
Анонім(Цитувати) (Відповісти)
Вот ещё фото с того соревноваия
Анонім(Цитувати) (Відповісти)
Вот ещё фото открытия с подъёмом флага с того соревноваия
Анонім(Цитувати) (Відповісти)
ПАрдон дубль. ВОт фото бега.
Анонім(Цитувати) (Відповісти)
А это Чемпион Союза в беге на 400м. Забыл фамилию
Анонім(Цитувати) (Відповісти)