Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Нові фотографії з Ebay

Цікаве про м. Дніпро

Нові фотографії з Ebay

Нові фотографії з Ebay

Перегляд 15 повідомлень - з 76 по 90 (всього 917)
  • Автор
    Записи
  • #10785

    https://www.ebay.de/itm/Foto-WH-Dnipro-Ukraine-1942-Fluchtlinge-Refugees-mit-Karren/283423389525?hash=item41fd59b755:g:MjAAAOSwyO1ckR0b
    Дублюю тут. На найперший погляд – вид вздовж вул. Вокзальної на площу Островського, при цьому Покровську церкву вже розібрано. Але, звісно, не стверджую.

    #10799

    Начебто підтверджується.

    #10825
    #10828

    Можливо, хтось знає, кому був пам’ятник?

    #10834

    Скорее всего Сталину. Насколько я видел на других фото, немцы в первую очередь расправлялись именно с памятниками Сталину и другой подобной символикой. Думаете что это парк Чкалова, площадка слева от улицы Новой?

    #10835

    Так. Опора, насип

    #10839

    Вот вроде помню точно, что встречал фото другого, менее известного памятника Сталину в парке Чкалова. Но теперь найти не могу, а локально у себя не сохранил к сожалению. Нашел это же фото с безголовым памятником на reibert, но там никаких комментариев к нему не было.

    #10840

    Площадку с памятником, что выше на АФ обсуждали, я сейчас вспомнил, что до теперешнего памятника Чкалову, был раньше другой. Возможно это под него площадка была?

    #10841

    Так, перший (в парку) пам’ятник Чкалову стояв на цьому ж місці. Тільки, як я собі уявляю, цей – довоєнний – дивиться на проспект, а Чкалов – на вул. Нову. Хоча, звідки я це взяв – не знаю. Мабуть, Чкалов також обличчям до проспекта стояв.

    #10842

    Нашел наконец тот первый памятник Чкалову, постамент другой, открытка датирована 55г.

    #10844

    А ліхтарі ті самі.
    Фото пам’ятника є в інтернеті. Ось пару їх. Певно, якась з них від С. Головко.
    (І ще не з цієї теми, щодо 42-ї школи. Згідно із “Зорею” сш 42 отримала нове приміщення на 1 вересня 1953 року)

    #10847

    И точно, первое фото недавно даже видел, почему не нашел сразу, непонятно)
    По поводу школы, спасибо.

    #10851

    Здесь постамент вроде другой, но сам памятник то мог вполне быть типовой, из бетона. Как по мне похож. Кстати подпись на обороте также Днепропетровск.
    Могу ошибаться, но не Киров ли на постаменте?
    И раз вы уже научили обращать внимание на фонари, то фонари очень похожи на те, что в парке Чкалова были, да и не только там.

    #10853

    Це – ВРЗ ім. Кірова. До останнього часу було так, як на фото нижче. Зараз, гадаю, демонтували.
    Ліхтарі (маю на увазі ті, що на Вами наведеному фото) – дуже красиві, шкода, вже майже їх не лишилося по місту. І вони, і ті ліхтарі, що навколо Чкалова – чітка ознака нашого міста. Там просто цікавий факт, що, виходить, та “модель” ще довоєнна, а таких ліхтарів багато можна побачити на післявоєнних фотографіях парків Чкалова і Шевченка. І вони і війну перестояли, і після війни плафони змогли для них зробити.
    Сучасним чи то архітекторам, чи то міськсвітлу начебто і не соромно за тих потвор, якими замінюють такі плафони, як за Кіровим (на Вашому фото). Хоча б просто повторити їх – ні уяви, ні смаку не вистачає.

    Attachments:
    #10855

    Спасибо за комментарий, да, со вкусом у нынешних архитекторов явно проблемы. И это касается не только фонарей.
    В общем, я почти уверен, что это был типовой памятник Кирову, подобный этому

Перегляд 15 повідомлень - з 76 по 90 (всього 917)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .