Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

1918 рік

Цікаве про м. Дніпро

1918 рік

1918 рік

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 19)
  • Автор
    Записи
  • #18863

    Оскільки у 1918 році іноземці вже дещо активно фотографували наші краєвиди, архітектуру і людей, хай буде окрема тема. Зі сподіваннями на її наповненя.

    #18864

    Ого! Оце сьогодні день задався!
    Щиро дякуємо Антонові Бондареву (перепрошую, якщо спотворив) і Музеєві історії Дніпра! Посилання на першу фотографію https://www.facebook.com/MIDnipro/photos/pcb.509366230488210/509364167155083/?type=3&theater.

    #18867

    Удалось опознать, Алексей, где снято первое фото? Сходу затрудняюсь ответить.

    #18868

    Там и по остальным тоже вопросы имеются с локацией.

    #18869

    Ні, сходу поки що ні. Будемо дивитися.

    #18870

    З простих – п’ята – перехрестя Філософської і просп. Пушкіна, восьма – чудовий незвичний ракурс пристані.

    #18871

    Пристань опознал, за Пушкина спасибо.

    #18872

    Четверта – непарний бік проспекта. Наразі я відкинув Садову, Воскресенську, Троїцьку, бо на протилежному боці не сквер, якісь вікна там видно. Не видно ні Асторії, ні того будинка, що буде частиною Універмага. Поки розглядаю Управську, Казанську і Першозванівську.
    Я б подумав, що й броньовик десь позаду міськради, але у цих фотографій автори різні.

    #18873

    … Наразі я відкинув Садову, Воскресенську, Троїцьку, бо на протилежному боці не сквер, якісь вікна там видно. Не видно ні Асторії, ні того будинка, що буде частиною Універмага. Поки розглядаю Управську, Казанську і Першозванівську…

    Такі дурниці, звичайно, пишу. Зараз щось вигадаємо. Для мене відкриття (не перестаю собі дивуватися!) – наявність і відсутність насаджень дерев на тротуарах кварталів проспекта.

    #18874

    Так, мабуть, покраще.
    Щось сьогодні у мене з файлами не того. На перший не треба дивитися.

    Attachments:
    #18877

    Начебто треба дзеркально. Але як вони тримають духові інструменти, то начебто треба як було спочатку. Але на кіоску у дзеркальному варіанті начебто можна прочитати “мука”. Та й дорога так добре на узвіз пішла, а на протилежному боці навіть, здається, Реальне училище проглядає…
    Тримаюся дзеркального варіанта.

    Ні, все ж вихідний варіант правильний. Дуже-дуже перепрошую!

    #18878

    Може одна й та сама подія?

    #18880

    … восьма — чудовий незвичний ракурс пристані.

    Та ні. Міст мостом, але це не Катеринослав. Це вже було б занадто. Може Херсон?
    UPD. І не Херсон. Не було там мосту.

    #18883

    Четверту фотографію знято з наріжного балкона готеля “Пальміра”. Що мені там ввижаються за вікна на протилежному боці проспекта – не знаю – міраж. На самому лівому краї фотографії, яким це ні неправдоподібним здається, видно тінь на деревах від отієї вази на розі будинка Вюрглера (UPD: ну добре, не від отієї, а від такої само далі, на двоповерховій частині будинка). Чому до кадра не потрапило дерево перед фотографом – також не знаю, але, оскільки його не було у 1941-му році, роблю висновок, що не було вже у 1918-му.
    Кіоск, судячи з усього, той, на якому наклеєно афішу на фотографії Ковальчука.

    UPD. Чи все-таки це Воскресенська?.. От там точно дерев перед фотографом нема. Але там як би не виходить підібрати точку знімання. Але, мабуть, ще подумаємо. Перепрошую, звичайно!

    #18890

    Та ні! Тут дерева не позбутися!
    Таким чином, лишається єдиний варіант – Воскресенська. Концерт біля будинку нещодавньої Ради робітничих і солдатських депутатів. Не дуже добре пояснюється листя дерева на правому краї фотографії, бо дерев на тротуарі проспекта в цей бік не було, але, виходить, це листя отого дерева, що стоїть по той бік мостової проспекта, так би мовити, на бульварі.
    Ну а усілякі тіні, то я понавигадував.

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 19)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .