Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Фотографии города 20-х – 30-х годов

Цікаве про м. Дніпро

Фотографии города 20-х – 30-х годов

Фотографии города 20-х – 30-х годов

Головна Форуми Дніпропетровськ: період до Другої Світової Фотографии города 20-х – 30-х годов

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 459)
  • Автор
    Записи
  • #10342
    Артем Костюк
    Хранитель

    Тут я буду публиковать фотографии указанного периода. Не хочу постить все подряд, а только редкие снимки или фотографии с ценными и интересными деталями.

    #10343
    Артем Костюк
    Хранитель

    Кольцо первого трамвая. Общежитие ДИИТа, 1933 год

    ДИИТ 1933

    Источник

    #10348
    Артем Костюк
    Хранитель

    Зеленый Театр в Парке Шевченко. Одна из очень немногих фото этого амфитеатра.Это 1935год

    зеленый театр Днепропетровск 1935

    Источник

    и еще одна фотография с театра. Но странно то, что сцена не под крышей (или я что-то путаю?):

    зеленый театр Днепропетровск 1935

    Вот он с навесом над сценой (выходит, навес сделали позже?):

    #10355
    Артем Костюк
    Хранитель

    1. Район пр. Мазепы (Петрвского), 1929:

    Район пр. Мазепы (Петрвского), 1929

    2. Та же местность, 1929:

    Район пр. Мазепы (Петрвского), 1929

    #10356
    Артем Костюк
    Хранитель

    Строительство ДИИТа, 1932 год:

    Строительство ДИИТа 1932

    #10362

    Дякую, Артеме, що звернули увагу, що Зелений театр виглядає по-іншому. Те, що він бував і без “мушлі” підтверджує фотографія нижче. Але люди, здається, танцюють не в Зеленому театрі, а на майданчику, де Ковальчук сфотографував ковзанку. На аерофото він (можливо) у червоному.

    #10366

    Щодо мушлі я дещо засумнівався. Щось я не можу під цією аркою “сфокусуватися”. Може і на цій фотографії мушля є?

    #10368

    и еще одна фотография с театра. Но странно то, что сцена не под крышей (или я что-то путаю?):

    Также думаю, что это не зеленый театр, а площадка левее в парке, судя по расстоянию до моста.

    Артём Костюк
    Извиняюсь, что не по теме, не моги бы вы перевыложить свой архив фото на yandex disk на другой файлообменник, т.к. несколько раз пытался скачать, но через vpn обрывается скачивание почему-то.

    #10374

    Не узнаю церковь, думаю что это не Днепропетровск

    Attachments:
    #10377

    Там на інших файлах з нею ж написано, що це у Волоському

    #10378

    Да, спасибо, именно она, даже фотография того же времени найдена

    История церкви, вдруг кому будет интересно

    #10405
    Артем Костюк
    Хранитель

    Артём Костюк
    Извиняюсь, что не по теме, не моги бы вы перевыложить свой архив фото на yandex disk на другой файлообменник, т.к. несколько раз пытался скачать, но через vpn обрывается скачивание почему-то.

    https://fex.net/565224613299

    с 1-04-17 я этот архив не пополнял

    #10406

    В любом случае спасибо за отклик, все равно скачал. Надеюсь все таки найти там ранее не виденные фото, и еще раз прошу прощения за флуд.

    #10555

    Раніше мені здавалося, що я не бачив фотографій Дніпропетровська з трамваями, щоб вони складалися лише з одного вагону типу Х (чи схожого на нього). Але то я погано і неуважно дивився. Існує як мінімум одна фотографія з одновагонним трамваєм, що розповсюджена в інтернеті досить давно (воєнного періода, на Горького, на фоні елеватора). Зараз кількість таких фото збільшилася, і я сходу пригадую не менше трьох фотографій одновагонних трамваїв вказаного типу, а якщо добре пошукати, то, можливо, знайдеться і більше. Поки не з’явилося іншого, гадаю справедливим буде вважати, що до появи в місті МТВ-82 одновагонними ходили лише “четвірки”. Також їх згадує в своїх повідомленнях читач внр (хоча, можливо, він має на увазі саме МТВ-82, які на “четвірці” також ходили).
    Перепрошуючи за цей вступ про розвиток мого світосприйняття, ділюся моїм припущенням щодо місця знімання нижченаведеної фотографії з РДАКФД. Трамвай четвертого маршрута стоїть в тупику, але там, де зараз він би стати не міг – вздовж вул. І. Сікорського, фактично поперек нинішньої М. Грушевського. Розумію так, що церкву нещодавно знищено, а огорожа її залишилася, – її ми бачимо зліва за “водяним знаком”. Навколо неї прокладено трамвайний розворот. Можливо, його прокладено цим колом ще раніше – коли церква ще стояла. Автомобільна дорога йде паралельно трамвайному розвороту – обходячи навколо колишньої церкви, тому висадка з трамваю в тому місці, де вагон стоїть на фотографії, цілком можлива. Сам я не пам’ятаю, але, за достовірними відомостями, двоповерхова трансформаторна будка стояла на позначеному червоним місці.

    #10766

    Вообще не уверен до конца, что это наш город. Тем более нет датировки фото. Но все же, я знаю Олексій Адамчик очень любит разгадывать такие загадки. Фото с сообщества в facebook История в фотографиях. К сожалению малого разрешения и есть только подпись: “Рабочие хижины.Днепропетровск”
    Почему-то у меня с первого взгляда стойкая уверенность, что это Красноповстанческая балка, но аргументов пока не нашел.

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 459)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .