Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Старые газеты

Цікаве про м. Дніпро

Старые газеты

Старые газеты

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 110)
  • Автор
    Записи
  • #8235
    Артем Костюк
    Хранитель

    Читатель Олексій Адамчик изучает подшивки старых газет и иногда находит весьма интересную информацию. Предлагаю ему в этой теме публиковать свои находки..

    Олексій, ласкаво просимо!

    #8353

    Оголошення в газеті “Зоря” від 7 (чи 17) жовтня 1949 року.
    Серед іншого, можна відзначити, що в Троїцький ринок вже не біля церкви, а там, де зараз – “Верхнє-Червоний”.

    В інших оголошеннях кінця 1949 року я звернув увагу, що серед кінотеатрів вже є “Октябрь”. Адреси його я не зустрів. Можливо, Карла Маркса, 20 на той час вже і відбудували.

    Attachments:
    #8366

    Матеріали із “Зорі” про Автозавод. Перша фотографія з номеру за 25.10.1949 р. На фото вул. Дм. Кедріна – будинки №№ 48, Театральна, 1 і 2, 46,44,40. Друга і третя фотографії – стаття з номеру за 6.11.1949 р. Звертаю увагу, виявляється в нашому місті були голубі трамвайні вагони. Для ілюстрації – четверте фото – Харків під час окупації.
    Опис шляху прямування трамвая сіє купу сумнівів. Чи то він йшов не зовсім так, як зараз, чи територія заводу була дещо іншою, чи автор дещо художньо викладає. Багатоповерхові будинки на теперішньому шляху трамвая в 1949 році – ну, можливо, були Криворізька 2,4,6,8,10, а швидше за все – це аж на селищі Верхньому. Шукав-шукав на супутниковому знімку 1965 р. літній кінотеатр (або його сліди) в цих місцях – не знайшов. Може хтось зможе прив’язати згадані об’єкти к нинішнім орієнтирам?

    #8371

    Просто фотографія фасаду Гірничого інституту з номера за 6.11.1949 р.

    Attachments:
    #8373
    Олексій Адамчик
    Гість

    Зараз подумав: багатоповерхові будинки – це, мабуть, Робітнича 89, 91, 93 – вони, певно тогочасні. Але, все одно, що таке “Колія повертає трохи вправо…”?

    #8374
    Олексій Адамчик
    Гість

    А літній кінотеатр, схоже таки є і в 1965 році – поруч із Палацом машинобудівників. Дуже великий порівняно з іншими літніми кінотеатрами, але схоже, що це саме літній кінотеатр.

    #8381

    До 7 Листопада 1949 року в парку Чкалова відкрилася Обласна виставка досягнень народного господарства і культури Дніпропетровщини. Я так розумію, що з цією подією саме і сформувався усталений впродовж подальших десь двох з половиною-трьох десятиліть вигляд парку – озеро, “Самсон”, павільйони, альтанки, скульптури і т. ін. Наведу фотографії з “Зорі” за 7.11 і 13.11.1949 р. Прошу вибачення за якість і відсутність половини статті.

    #8384

    Деякі підсумки 1949 року. Дуже погана різкість, але багато фактів – наводжу тут фотографію статті з “Зорі” за 7.11.1949 р.
    Перша фотографія в статті (я так гадаю) звідси https://www.google.com.ua/maps/@48.4812282,35.017484,3a,75y,319.74h,93.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1svY-5zJR_PSIe0I_HBCtC0Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=uk; друга – нинішній Дм. Яворницького, 99.

    Attachments:
    #8386

    Повторю тут фотографію з проспекта Калініна з трамваєм. Це – номер “Зорі” від 18.11.1949 р.
    Зазначимо, що цю лінію зображено на плані https://www.flickr.com/photos/152784923@N05/27501522318/in/album-72157668394530929/.

    Attachments:
    #8388

    Фотографія статті з “Зорі” за 22.11.1949 р. про теперішнє селище “Будівельник”, точніше, – про його частину, бо 42 будинки – це явно воно не все. На фотографії в статті ,орієнтовно, вул. Молодіжна або Івана Франка.

    Attachments:
    #8412
    Артем Костюк
    Хранитель

    Але, все одно, що таке «Колія повертає трохи вправо…»?

    Можливо це доказ того, що трамвай раніше йшов територією заводу? Центральна прохідна коли була побудована? Можливо лінія обходила будівлю прохідної (або місце, де вона буде побудована) з правого боку..

    Дивіться файл нижче – я вірно зрозумів автора статті?

    Attachments:
    #8442

    Заводоуправління – 1958 рік. Прохідна (принаймні, у її теперішньому вигляді) явно з ним одним комплексом.

    Attachments:
    #8509
    suertudo
    Учасник

    Мне кажется несовсем верно. Если судить по тексту то “колея вправо” уходит до летнего кинотеатра. Летний кинотеатр был возле ДК Машиностроителей, сейчас на его месте стоит новострой Рабочая 166Д. Значит уходить вправо должна в районе Каверина как минимум. Ведь в то время верх улицы Рабочей был как раз там.

    #8510
    Артем Костюк
    Хранитель

    Мне кажется несовсем верно. Если судить по тексту то «колея вправо» уходит до летнего кинотеатра. Летний кинотеатр был возле ДК Машиностроителей, сейчас на его месте стоит новострой Рабочая 166Д. Значит уходить вправо должна в районе Каверина как минимум. Ведь в то время верх улицы Рабочей был как раз там.

    Тогда так. Вряд ли, конечно, там остались какие-то следы, но я всё равно взгляну. Часто хожу там..

    Attachments:
    #8532
    suertudo
    Учасник

    Тоже врядли. Как раз там проходила Ж/Д ветка с завода в военную часть. Она шла от восточной проходной по Кленовой и Чиркова.
    А военная часть помоему даже раньше завода была. Может поворот колеи вправо был несущественный, просто в рамках улицы немного. Например с середины к тротуару. Вроде и повернули вправо, но в масштабе улицы ничего не поменялось. Я там вырос, на днях попробую у месных старожилов узнать
    UPD: Узнал у местных, говорит ” Колея по самой Рабочей просто чуть вправо виляла к тротуару, а возле проходной был разворот трамвая, кольцо”

Перегляд 15 повідомлень - з 1 по 15 (всього 110)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .