Цікаве про м. Дніпро

Ви читаєте

Інвентарні номери дніпропетровського рухомого складу

Цікаве про м. Дніпро

Інвентарні номери дніпропетровського рухомого складу

Інвентарні номери дніпропетровського рухомого складу

Головна Форуми Транспорт Інвентарні номери дніпропетровського рухомого складу

Перегляд 15 повідомлень - з 331 по 345 (всього 909)
  • Автор
    Записи
  • #13689
    vladislav kliuchik
    Учасник

    Я не беруся казати, чи чіпляли до митищівських моторних «чужі» причепи (тобто, чи надавали номери 5хх іншим вагонам, ніж митищівські), але точно можна казати, що Х ходили на «четвірці» одиночними, без причіпних. Владиславе, я всерйоз вважаю, що це — пояснення післявоєнним дніпропетровським вагонам 515, 516 і ін. Тобто, до війни в нумерації 5хх просто-напросто були пропуски.

    К “пульманам” цепляли чьи-то прицепы. И ещё были моторные вагоны с двумя прицепами. На фото с шестёркой на Амуре мы видим николаевский моторный с первым прицепом М (Мытищи) или 2П (Киев).

    #13717
    vicente
    Учасник

    І ще мене дуже засмучують десять переустаткованих миколаївських моторних. Широкої колії ще немає, вагони майже нові. Навіщо їх переустатковувати? Як саме? Чому саме десять (адже це різниця між кількістю миколаївських моторних і причіпних)? Наскільки я розумію, в той час було би безглуздям, наприклад, з двосторонніх робити односторонні вагони?

    Позволю себе перенести сюда фото заметки в “Звезде” (ноябрь 1925), помещенной Владиславом в “Закрытых линиях”. Мы опираемся на заметку о заводе им. Марти и на то, что в городе было на 1931 год, в частности, 40 моторных и 30 прицепных. А, вот данная статья говорит о том, что заказывалось как раз наоборот – 30 моторов и 40 прицепок. Для меня лично , не вызывает сомнения, что 10 прицепов были переоборудованы в моторные (позднее ещё один – 200), причем не на заводе им. Марти, так как в этом случае, они в ведомости как “переоборудованные” не проходили бы. Так что, скорее всего, их переоборудовывали уже в Днепропетровске или где-то в другом месте.

    #13719
    vicente
    Учасник

    Относительно дореволюционных, просто беда с ними. Тогда (как и сейчас, впрочем) разные заводы делали вагоны по одним и тем же чертежам и идентифицировать их без документов – вряд ли удастся.
    Прилагается фото вагонов busch того периода (1906) и фото вагона Herbrand из Берлина и Кёпеника (сегодня – район Берлина) соответственно. По-моему – очень похоже.

    #13724
    vladislav kliuchik
    Учасник

    Звезда. — 1925. — № 999 (20 ноября). — С. 4.
    Здесь говорится о 40 моторных и 30 прицепках.

    В “Электротранспорте Украины” говорится, что весной 1925 было заказано 30 моторных и 40 прицепных
    Но неизвестно, откуда они взяли эту информацию. Например, они говорят о весне 1925 года. А в местных газетах сообщения о заказе вагонов появляются в ноябре 1925.

    #13727
    vicente
    Учасник

    В инвентарной ведомости за 1931 год мы имеем 30 моторных, 30 прицепных и 10 “переустаткованих” моторных. ЭУ пишет о заказе 30 моторных и 40 прицепных, тем не менее, в таблицах за 1927 год мы видим эти цифры уже 40:30 “в пользу” моторных. “Звезда” даёт нам абсолютно противоположную информацию с разницей в 7 дней. Мне кажется, что вагоны были переделаны сразу по прибытию или до прибытия (но не заводом им. Марти и не тем заводом, который ставил на них ЭО – не помню навскидку сказать его название – тоже в Николаеве). Плюс – вопрос нумерации. Пока что, мы считаем, что ВСЕ моторные получили 201 – 240, а прицепные 141 – 170. По последним лично я сомневаюсь – в ведомостях по ремонтам 1931 года ни разу не “засветился” вагон 170. Самый высокий номер в них – 169. А, ведь тогда были уже и мытищинские прицепы и киевские. Так что, жду с нетерпением ещё документы

    #13728
    vladislav kliuchik
    Учасник

    Может быть вагон № 170 не становился на ремонт в тот год.

    #13729
    vladislav kliuchik
    Учасник

    Есть ещё вариант: вагон № 170 к 1931 году успели угрохать.

    #13730

    У “Звезде” крім цього зустрічається інформація, що договір на поставку вагонів (без деталізації) укладено ще у жовтні 1924 року. Пізніше знайду й викладу. От здавалося б чого простіше, так ні – два джерела, і обидва плутають, як тільки можуть на рівному місці – йди розбери тепер.
    Мені ймовірнішою здається версія про 40 моторних і 30 причіпних. Наприклад, пригадайте: нам відомі фотографії 201-го і 237-го вагонів у заводському розфарбуванні. А судячи з того ж 201, його зафарбовували дуже швидко, і якби 237 пройшов якийсь ремонт, він напевно був би у простішому розфарбуванні. Щодо самого перустаткування 10-ти вагонів, то інформація є у тому ж звіті. Це перустаткування відбулося того ж 1931 року. Ось тут: https://artkostyuk.com/wp-content/uploads/IMG03687.jpg.

    Причіпних митищівських у 1931 ще не було, цього року надійшли перші 15 київських. Якщо вони надійшли в кінці року, то на ремонти вони могли й не потрапити, як і 170.
    Аналогічне моє спостереження: на ремонти не потрапляють вагони з номерами 131 – 140. Якщо були 10 причіпних митищівських звідси https://artkostyuk.com/wp-content/uploads/IMG03991-scaled.jpg, то, можливо, саме вони зайняли цю десятку. Але для 15-ти моторних київських я в подальшій історії місця не знаходжу зовсім. Були вісім (263 – 270), але договір на їх поставку (це у мене є лише в записах) укладено 28.05.1932 року. Щось там серйозно змінювалося у їхніх договірних стосунках.
    Додаю файл – це аркуш з того ж звіту 1931 року, що ілюструє, що вагони поставки 1931 року (7 моторних і 15 причіпних) у цьому звіті на якомусь особливому положенні – немає відрахувань від їх пробігу. Це або тонкощі правил ведення бухгалтерії, або вони надійшли так пізно, що пробігу в них у 1931 році не було. Вагон 1931 року № 249 – єдиний, хто потрапив у ремонт – випадковий, але дату його не зазначено. Серед миколаївських моторних лише 11 не ставали ані на періодичний, ані на капітальний: 201, 206, 210, 213, 223, 227, 231, 232, 234, 235, 240 – гадаю, саме серед них ті 10 вагонів, що пройшли переустаткування 1931 року.
    Перепрошую за сумбур!
    Олеже! Я потихеньку викладу ті документи, що є, але я не пригадую, що там було щось визначальне. А от таке, що тільки додає сум’яття точно є. На жаль, особливо сподіватися не варто. Але в архіві ще цілком реально щось знайти.

    #13732
    vladislav kliuchik
    Учасник

    Если бы были в распоряжении все подшивки днепропетровских областных и городских газет (“Звезда”, “Зоря”, “Зірка”, “Радянська трибуна”, “Звезда : вечерняя газета”, “Днепровская правда”) 1920-1930-х, все номера многотиражной газеты “Шляхи комунальника” и “За зразковий трамвай”, все приказы по управлению днепропетровского трамвая, все решения горисполкома и документы коммунхоза по электротранспорту, то мы бы всё уже знали.

    Но, к сожалению, многое не сохранилось, а что-то распылено по фондам

    #13733

    А! Про жовтень 1924 тут: https://artkostyuk.com/wp-content/uploads/Zvezda.-1925.-999-20-noyabrya.-S.-4.jpg. Але є ще якась замітка без деталізації предмету договора, але поки що не можу знайти.

    #13734

    К «пульманам» цепляли чьи-то прицепы. И ещё были моторные вагоны с двумя прицепами. На фото с шестёркой на Амуре мы видим николаевский моторный с первым прицепом М (Мытищи) или 2П (Киев).

    Так, звичайно.
    По-перше, те моє припущення – це лише припущення, й я допускаю, що воно може бути хибним; по-друге, його можна “перефразувати” так: “до війни вагон із номером 5хх – це не стільки “М”, скільки причіпний до “Х” із відповідним номером”. Щоправда, на користь того мого припущення промовляє ще й те, що і А. Оландер, здається в коментарях на трансфото, обмежує довоєнні причепи у місті номером 540, що суворо відповідає сталій думці про останній номер Х 40.

    І ще. Там я погарячкував, що “пульман” 402 міг бути 1935 року. Звісно, не міг – ми ж маємо вичерпний перелік – 9 Х і 3 М. Тобто, проситься 1933 рік, або якась складніша схема, чому стали надаати номери 5хх, пропустивши 4хх.

    #13735
    vladislav kliuchik
    Учасник

    А! Про жовтень 1924 тут: https://artkostyuk.com/wp-content/uploads/Zvezda.-1925.-999-20-noyabrya.-S.-4.jpg. Але є ще якась замітка без деталізації предмету договора, але поки що не можу знайти.

    Пока ищете ,я вот тоже нашёл, но из совершенно другой газеты (республиканской):
    Украинский экономист. — Харьков, 1924. — № 62 (13 декабря). — С. 2.

    #13737
    vladislav kliuchik
    Учасник

    І ще. Там я погарячкував, що «пульман» 402 міг бути 1935 року. Звісно, не міг — ми ж маємо вичерпний перелік — 9 Х і 3 М. Тобто, проситься 1933 рік, або якась складніша схема, чому стали надаати номери 5хх, пропустивши 4хх.

    Или № 402 – это переименованный в конце 1930-х или начале 1940-х один из “пульманов” на 30Х

    #13738
    vladislav kliuchik
    Учасник

    И вообще, почему бы не продолжить было нумерацию остальных пульманов (если это один из остальных) на 30Х? с чего это вообще нумерация на 40Х появляется? И почему М начали нумеровать на 50Х, а не на 40Х или тогда уж на 60Х, 70Х…

    Может в какой-то момент “пульманы” решили по нумерации отделить от нумерации двухосных киевских 30Х и перебили все на 40Х?

    #13739

    Або відокремили “пульмани” різних депо…
    Із 6хх обережно, бо такі справді були! Після війни точно, але я звідкись вважаю, що й до війни також. Зараз пригадати не можу. Можливо це ті київські, що пішли далі 199-го?
    Владиславе, дякую за всі ці газети!

    Я викладу аркуші зі справи “Список капітальних робіт” на 1934 рік. “Трам-вантажоперевозки” – це ще одне комунальне підприємство, на баланс якого явно передали дореволюційні вагони – оті, що ми ніяк не можемо з’ясувати, коли ж їх списано. Але тут також треба обережно! Ці документи картину особливо не прояснюють, з ними б ще глибше не закопатися б! Вагони явно передали не всі одразу. Якісь дореволюційні ще залишалися в “пасажирському” підприємстві. Можливо, одразу передали всі 1896 р. поставки.
    Приношу вибачення за якість!

Перегляд 15 повідомлень - з 331 по 345 (всього 909)
  • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .